Deschidem porțile Liceului Teoretic „Dr.Mioara Mincu” cu bucurie și vă primim ȋn condiții de siguranță, astfel ȋncât să vă bucurați de experiențe educaționale, de progres școlar și de dezvoltare personală.

Aflat sub patronajul Fundației Umaniste „Dr. Mioara Mincu”, Liceul Teoretic „Dr. Mioara Mincu” prezintă o materializare a dorinței de a forma absolvenți care să decidă asupra propriei cariere, să contribuie la alegerea propriului traseu de dezvoltare intelectuală și profesională, să se integreze activ ȋn viața socială.

Prioritățile noastre pentru voi sunt formarea unei personalități armonioase, crearea stării de bine și realizarea confortului psihic. Vă vom ajuta să vă descoperiți și să atingeți performanța.

Vă dorim să vă simţiţi bine în şcoala noastră, să aveţi curaj, perseverenţă şi tenacitate, iar reuşita să fie pentru voi sintagma de călăuză în toate situaţiile.

Sperăm să avem cu toţii un an şcolar cu rezultate de care să ne bucurăm, iar aceste rezultate ȋnseamnă nu numai note mari şi un comportament exemplar, ci şi bucuria de a veni la şcoală cu conștiinţa că zilnic adunăm ȋn minte şi ȋn suflet lucruri noi şi frumoase.

Vă doresc să vi se împlinească toate visurile, să fiţi colegi şi prieteni, să respectaţi şcoala care vă primeşte cu braţele deschise şi, nu în ultimul rând, să confirmaţi speranţele şi încrederea familiilor voastre.

Pentru că voi cei de azi puteți fi cei care vor transforma societatea de mȃine! Mult succes!

prof. Anca Celina Grecu – Director Liceul Teoretic „Dr. Mioara Mincu”