Elevii Liceului Teoretic „Dr. Mioara Mincu” sunt invitați să participe la prima ediție a concursului „Călătorie prin Universul Cunoașterii”, organizat de prof. Valentin Cocârlea, în colaborare cu cadrele didactice din unitatea de învățământ și cu sprijinul conducerii liceului. Concursul va avea loc marți, 2 martie 2021.

Obiectivul principal al proiectului îl reprezintă consolidarea și evaluarea cunoștințelor acumulate de către elevi în contextul orelor de curs online din prima jumătate a anului școlar 2020 – 2021.

Desfășurarea concursului:

Concursul se adresează exclusiv elevilor de la Liceul Teoretic „Dr. Mioara Mincu” și va consta într-un set de întrebări, cu patru variante de răspuns, doar una din variante fiind corectă. Întrebările vor fi selectate din disciplinele studiate de către elevi în anul școlar curent, utilizând platforma KAHOOT ( https://kahoot.com/ ).

Când și unde se va desfășura concursul?

Concursul se va desfășura exclusiv online, pe platforma Google Meet, participanții conectându-se cu adresa instituțională (numele acestora trebuie să fie vizibil pe toată durata concursului). Participanții vor fi primi link-ul pentru conectare de la organizator, în dimineața zilei de 2 martie 2021.

Festivitatea de premiere:

Va avea loc după finalizarea concursului, exclusiv online. Vor fi premiați ocupanții locurilor I, al II-lea și al III-lea, Mențiunea I și II. Vor primi diplome de participare toți elevii care iau parte la acest concurs.

Mult succes tuturor participanților!

Coordonator: prof. Valentin Cocârlea

 

prof. Raluca Brad