Marți, 2 martie 2021, a avut loc pe platforma Google Meet prima ediție a Concursului „Călătorie prin Universul Cunoașterii”, realizat de către domnul prof. Valentin Cocârlea, cu sprijinul conducerii liceului și al cadrelor didactice din unitate. La concurs au participat aproximativ 50% din elevii înscriși în anul școlar 2020 – 2021.

Concursul s-a desfășurat pe platforma kahoot.it, întrebările acceptate fiind cu multiple variante de răspuns, una singură fiind corectă. Concursul a cuprins întrebări din 16 discipline pe care elevii Liceului Teoretic „Dr. Mioara Mincu” le studiază în acest an școlar.

Fiecare cadru didactic a formulat pentru disciplina predată câte 2 întrebări, în final, au rezultat 32 de întrebări. În urma parcurgerii tuturor întrebărilor, am descoperit cine sunt fericiții câștigători ai concursului.

Clasamentul este următorul:

Premiul I – Andrei Iordache

Premiul al II – lea – Eduard Stanciu

Premiul al III – lea – Ionuț Alexandru

Mențiunea I – Matei Dumitriu

Mențiunea a II – a – Rareș Mocanu

Toți elevii participanți au primit diplome de participare și multe felicitări din partea organizatorilor.

Dorim pe această cale să mulțumim tuturor celor implicați și vă așteptăm cu drag la următoarea ediție.

 

prof. Valentin Cocârlea