Luni – 23 Mai 2022, începând cu ora 10.00, liceul nostru va organiza Ziua Porților Deschise. Sunt invitați să participe elevii de clasa a VIII-a, părinți și profesori din școli gimnaziale. În cadrul întȃlnirii, vom organiza o suită de ateliere de lucru, prin intermediul cărora veți avea ocazia să ne cunoașteți mai bine și să vă prezentăm viziunea noastră în Educația pentru Știință.

De asemenea, elevii vor avea șansa de a experimenta, pentru o zi, viața de licean, alături de elevii și profesorii liceului nostru, participând la unul dintre cele 4 ateliere de lucru:

  • MysteryRoom
  • AnatomyRoom
  • Universul cunoasterii
  • Cafeneaua artelor

Evenimentul se va desfășura între orele 10.00 AM – 13.00 PM la sediul Liceului Teoretic ”Dr. Mioara Mincu”, din str. Viitorului, nr. 161-163, București, sector 2.

Înscrierile se fac aici: https://forms.gle/quCanGgHyJtmu3A68!

 

Ramona Bandrabur