Douăzeci de elevi ai liceului nostru au ales astăzi să participe la Olimpiada de Limba Engleză. Subiectele nu au fost o surpriză, așa au lucrat și la clasă, de aceea sperăm ca rezultatele să fie bune.

”Pentru a încununa modul de studiu și a avea parte de un final grandios, elevii claselor a IX-a au participat în numar mare la Olimpiada de engleză. Au simțit emoția unui test, dar într-un mediu familiar. Eu sunt convinsă că și-au dat silința să caute toate informațiile ascunse în cutia lor minunată de cunostințe lingvistice”, ne-a spus doamna Mara Tamaș, profesor de Limba Engleză.

Chiar dacă participarea la olimpiadă presupune un efort de pregătire suplimentar, atât din partea elevilor cât și a profesorului, cei curajoși vor performa, se vor simți împliniți și vor participa cu drag și la alte olimpiade. Felicitări participanților

 

Ramona Bandrabur