Dragi părinți, elevi și profesori,

Avem o veste minunată pentru voi! Joi, 5 octombrie, cu ocazia Zilei Internaționale a Profesorilor, școlile și instituțiile de învățământ vor fi închise, iar voi veți avea o zi de pauză bine meritată pentru a vă relaxa și a vă bucura de timpul liber alături de familie și prieteni.

Această zi specială este dedicată sărbătoririi importanței profesorilor și a educației în viața noastră și ne oferă o ocazie de a reflecta asupra impactului pe care îl are învățarea asupra dezvoltării personale.

Să profitați de această zi pentru a vă odihni, a vă bucura de activități de recreere și pentru a vă încărca bateriile pentru zilele viitoare de școală, învățare sau predare.

Vă dorim o zi minunată și vă așteptăm cu brațele deschise în școală, de vineri, 6 octombrie, când ne întoarcem la programul normal!

Ramona Coleașă,

Director Comunicare