Suntem încântați să anunțăm că Cristina Milutinovici, elevă în clasa a X-a A, a reușit o performanță remarcabilă, calificându-se în finala prestigiosului International Astronomy and Astrophysics Competition. După ce a demonstrat cunoștințe excepționale și pasiune pentru astronomie, Cristina a trecut cu succes de semifinalele competiției, situându-se printre cei mai buni tineri astronomi din lume.

Concursul International Astronomy and Astrophysics Competition (IAAC) este o platformă globală care reunește tineri talentați și pasionați de astronomie și astrofizică din toate colțurile lumii. Participanții sunt supuși unor probe riguroase, care testează atât cunoștințele teoretice, cât și abilitățile practice în domeniu.

Calificarea Cristinei în finală este o dovadă a muncii sale asidue și a dedicării față de acest domeniu fascinant.

Îți dorim mult succes în etapa finală a concursului!

Felicitări, Cristina!