Dacă ești elev în clasa a VIII-a, ți-ai pus întrebarea care e calea cea mai bună pentru viitorul tău?

Luni, 11 APRILIE 2022, noi deschidem porțile Liceului Teoretic ”Dr. Mioara Mincu”, liceu cu Profil Real și specializarea Științele Naturii. Profesori, părinți și elevi pasionați de științe, veniți să descoperiți alături de noi limbajul universal al științelor! În topul preferințelor astăzi, Educația pentru Știință deschide ușa pentru cele mai cerute meserii ale viitorului.

Cum altfel poți să alegi mai bine liceul în care te vei pregăti decât trăind pentru o zi viața de licean, întâlnindu-ți viitorii profesori și colegi și mai ales experimentând modul în care noi propunem învățarea? Vino să vezi cu ochii tăi metodele noastre interactive de învățare și participă la unul dintre cele patru ateliere de lucru:

  • Anatomia distractivă
  • Cafeneaua Literară
  • Chimia distractivă
  • Escape Classroom

Evenimentul se va desfășura între orele 10.00 AM – 13.00 PM la sediul Liceului Teoretic ”Dr. Mioara Mincu”, din str. Viitorului, nr. 161-163, București, sector 2.