În cadrul proiectului nostru  ”Formăm Caractere Sănătoase” lansăm la începutul acestei săptămâni o nouă provocare: Invitație la Bunătate, în săptămâna 14 -19 noiembrie!

De Ziua Internațională a Bunăvoinței și Amabilității, am dat startul campaniei de strângere de cărți sau jocuri ce urmează a fi donate unor copii nevoiași.  Este un gest de bunătate din partea fiecăruia dintre noi, care poate aduce zâmbete și mulțumiri pe chipul celui care dăruiește dar și al celui ce primește. Obiectul donat va fi împachetat și etichetat cu numele, prenumele donatorului și vârsta estimativă pentru care se pretează jocul/cartea respectivă.

„Fii bun ori de câte ori se poate! Şi întotdeauna se poate!” a spus Dalai Lama.

Le mulțumim tuturor celor care au și pregătit și adus deja pachetele lor. Vă așteptăm pe toți cu alte surprize frumoase până la sfârșitul acestei săptămâni.

 

Ramona Bandrabur