Dragii noștri elevi, părinți și profesori

A fost o mare plăcere să fim împreună astăzi, 14 iunie 2023,  la festivitatea de premiere care marchează sfârșitul unui an școlar extraordinar.

Anul 2022 -2023 a fost un an plin de provocări și deopotrivă de realizări remarcabile și suntem aici pentru a sărbători munca voastră asiduă, angajamentul vostru și succesele pe care le-ați obținut pe parcursul acestui an scolar.

Dragilor, în fiecare zi ați demonstrat că sunteți capabili să depășiți orice obstacol și să vă atingeți obiectivele. Fie că ați excelat în domeniul academic, în domeniul STEM, în arte, în sport, voluntariat,  sau în alte activități, fiecare dintre voi a adus o contribuție valoroasă comunității noastre școlare, Liceului Mincu. Am onoarea, de vă felicita, în numele fiecărui cadru didcatic,  pe fiecare în parte pentru rezultatele excepționale pe care le-ați obținut. Sunteți sursa noastră de mândrie și ne inspirați cu dorința voastră constantă de a vă dezvolta.

Aș dori să extind recunoștința noastră către părinți și profesori, care au fost sprijinul vostru de nădejde pe parcursul acestui an. Fără suportul lor necondiționat și îndrumarea lor dedicată, succesele voastre nu ar fi fost posibile. Vă mulțumim pentru parteneriatul vostru valoros și pentru că ați investit în educația, în dezvoltarea copiilor noștri și ne dorim să ne rămâneți aproape și pe viitor.

Suntem aici pentru a celebra legăturile puternice pe care le-am creat, pentru a ne recunoaște eforturile și pentru a ne onora reciproc pentru tot ceea ce am realizat împreună, într-un moment special, în care emoțiile noastre se împletesc și se amplifică. Este un moment în care avem ocazia de a ne aminti de toate experiențele pe care le-am trăit împreună în acest an școlar, de momentele de bucurie, de tristețe, de încercări și de reușite. În adâncul inimii noastre, suntem conștienți că acest moment marchează nu doar încheierea unei etape, ci și începutul unor noi aventuri și provocări.

Cu toții suntem martori ai transformărilor prin care ați trecut și a modului în care ne-am dezvoltat în această călătorie a învățării și creșterii personale. Si fiecare dintre noi a fost influențat și îmbogățit de relațiile pe care le-am construit aici, prietenii pe care și i-am făcut, profesorii care ne-au ghidat și susținut, părinții care ne-au fost sprijin necondiționat, echipa managerială și administrativă a liceului, toți aceștia care ne-au ajutat ȘI V-AU AJUTAT să vă descoperiți potențialul și să ne construim identitatea.

Felicitări tuturor premianților și vă dorim o vacanță plăcută!

CLASA A IX A A, DIRIGINTE PROF. COCÂRLEA VALENTIN

CLASA a IX a A NUMELE SI PRENUMELE ELEVULUI
PREMIUL I ILIE C. ȘTEFANIA-ALEXANDRA
VASILE M. V. MARA-GEORGIANA
PREMIUL II DRAGOMIR O. G. ANDREI
PREMIUL III ALEXANDRESCU A. ANA-MARIA
DESPINOIU-RADU D.C. ANA
TUDOSĂ F. D. IOANA-THEODORA
MENTIUNE DIMITRIU B. R. ȘTEFAN-DANIEL

 

CLASA A IX A B, DIRIGINTE PROF  DANIELA DAVID BOLINTIS

CLASA a IX a B NUMELE SI PRENUMELE ELEVULUI
PREMIUL I SUBAȘU ALEXANDRA
PREMIUL II TEODORESCU-DRUC ALEXANDRU
PREMIUL III UZUN IANA
MENTIUNE CATINCA LARISA

 

CLASA A IX A C, DIRIGINTE PROF ARIANA CONDRUT

CLASA a IX a C NUMELE SI PRENUMELE ELEVULUI
PREMIUL I GOROVEI THEODORA
PREMIUL II VITOS DAVID
PREMIUL III BODOR NATALIA
MENTIUNE TRUICA ALEXIA

 

CLASA A IX A D, DIRIGINTE PROF IULIA LEUCIUC

CLASA a IX a D NUMELE SI PRENUMELE ELEVULUI
PREMIUL I OPREA M.S. ALESIA MARIA
PREMIUL II BARSAN A.N. MARIA NICOLE
PREMIUL III MELIANU N.C. GIULIA MARIA
MENTIUNE ANTOHI A.I. GABRIELA – BIANCA

 

CLASA A IX A E, DIRIGINTE PROF NICOLETA DRAGAN

CLASA a IX a E NUMELE SI PRENUMELE ELEVULUI
PREMIUL I MAHERA MARIA
PREMIUL II DAVID ION
PREMIUL III CUCU IULIA
SMEUREANU SOFIA
MENTIUNE CRISTEA MEDEEA

 

CLASA A X A , DIRIGINTE PROF  MARA TAMAS

CLASA a X a NUMELE SI PRENUMELE ELEVULUI
PREMIUL I ACHIM DANIELA
PREMIUL II SAVCENCU ANDREI IOAN ROBERT FEODOR
PREMIUL III ACSINTE CRISTIAN
MENTIUNE BATUSAR DAVID

 

CLASA A XI A A, DIRIGINTE PROF. CRISTINA COSTACHE

CLASA a XI a A NUMELE SI PRENUMELE ELEVULUI
PREMIUL I URSU LETITIA CRISTINA
PREMIUL II PARCALABU ALEXANDRA
PREMIUL III OONFREI  MIHAI
PETROVICI  REBECA
MENTIUNE ZRKAWI MILAD
BURCEA BEATRICE

 

CLASA A XI A B, DIRIGINTE PROF. ROXANA RADULESCU

CLASA a XI a B NUMELE SI PRENUMELE ELEVULUI
PREMIUL I LUMPAN IULIA
PREMIUL II MARINA ANTONIA
PREMIUL III IORDACHE ANDREI CRISTIAN
MENTIUNE STANCIU EDUARD MIHAI
VLASCEANU MIHAELA DARIANA

 

Premii speciale

ACHIM DANIELA  – Diploma pentru Perseverenta și Constanta în drumul academic

PARCALABU ALEXANDRA, PETROVICI REBECA, DIMITRIU MATEI – Diploma de model inspirațional prin promovarea unui mediu școlar plin de energie și creativitate si participarea activă, entuziasta în diverse activități extrașcolare.

DESPINOIU RADU ANA –  pentru rezultate remarcabile la Olimpiada Județeană de Limba Engleză, Mențiune.

GOROVEI THEODORA – Trofeul pentru Excelență

IANA UZUN ȘI DARIUS IONICEANU – Certificate de Excelență pentru activitatea de Leadership a celor două cluburi coordonate de Florina Nănescu

MARIA SCHEULEAC, ALEXIA TRUICĂ, ALESIA OPREA, GEORGE MIHAI, ARIANA SEL, GERARD STAN, RAREȘ ȘTEF ȘI RĂZVAN TATU – Certificare de Apreciere/ Recunoaștere a meritului pentru activitatea de la Incubatorul de idei și de practici

MEDEEA CRISTEA, IRENE MAREȘ, ANA ALEXANDRESCU, IOANA TUDOSĂ, DENISA COLCER – Certificate de merit club de antreprenoriat/Liceenii

Felicitări tuturor!

 

Ioana N. Rădulescu, Director Adjunct