Cristina Milutinovici, eleva noastră în clasa a X-a, alaturi de colegii ei de la Steysha School of Irish Dance, a facut parte din delegația României la Campionatul EuroAsiatic de dans irlandez “Oireachtas and Grades-2023”, care anul acesta a avut loc in Dubai -EAU.  

Cristina a concurat la mai multe probe din categoriile Grades Primary și Intermediate, Step About Open/Campionship, dar și Continental Europe Trophy, palmaresul ei fiind următorul: 1 loc întâi; 2 locuri doi; 2 locuri trei; 4 locuri 4; si 5 locuri 5. 

De asemenea, sub culorile școlii si ale tricolorului românesc, a participat atât la defilarea școlilor de dans irlandez dar și la primirea ștafetei pentru organizarea Campionatului EuroAsiatic de dans irlandez, ediția 2024. 

Ne bucurăm că putem promova astfel de activități de exprimare artistică, care completează atât de bine o pregătire școlară excepțională.  

Felicitări și mult succes în continuare, Cristina!