Dragi elevi, părinți și profesori,

Cu toții ne întoarcem la școală după această perioadă de odihnă și bucurie a sărbătorilor de Paște. Sper că ați avut parte de momente minunate alături de cei dragi și că v-ați reîncărcat bateriile pentru ultimul modul al acestui an școlar.

Este un moment important pentru noi, intrăm în ultima parte a anului școlar cu energie și determinare. Chiar dacă poate părea că timpul a zburat, avem încă multe de învățat și de realizat împreună.

Să fim deschiși la cunoaștere, să ne susținem reciproc și să lucrăm împreună pentru a atinge excelența în tot ceea ce facem. Cu determinare și perseverență, suntem siguri că vom încheia acest an școlar cu succes.

Să ne bucurăm de fiecare zi din acest ultim modul și să facem tot posibilul pentru a ne atinge obiectivele educaționale.

 

Cu multă încredere,

Echipa Liceului Teoretic „Dr. Mioara Mincu”