Dragi elevi, părinți și cadre didactice,

Avem plăcerea să vă informăm că începând cu anul 2024, ziua de 5 iunie, Ziua Învățătorului, va fi declarată zi liberă pentru toate unitățile de învățământ din țară.

Această decizie a fost luată pentru a onora și a recunoaște importanța rolului pe care îl au învățătorii în formarea și educarea generațiilor viitoare. Astfel, în fiecare an, pe 5 iunie, vom avea ocazia să sărbătorim și să ne arătăm aprecierea față de cadrele didactice care contribuie zi de zi la dezvoltarea intelectuală și personală a elevilor.

Elevii și profesorii vor avea o zi liberă. Sperăm ca această măsură să aducă un plus de bucurie și recunoaștere pentru munca depusă de toți învățătorii.

Vă dorim tuturor o zi de 5 iunie plină de apreciere și recunoștință!

Cu stimă,

Echipa Liceuluite Teoretic Dr. Mioara Mincu