Şcoala Postliceală Sanitară „Carol Davila” organizează marți – 2 iulie și miercuri – 3 iulie 2024, în curtea Liceului Teoretic „Dr. Mioara Mincu”, situat pe str. Viitorului nr. 161-163, sector 2, București, între orele 8.30 – 12.30, o nouă activitate de testare gratuită a valorilor tensiunii arteriale și glicemiei.

Prin organizarea acestor evenimente venim în folosul comunităţii prin promovarea Educaţiei pentru Sănătate şi oferirea unor servicii medicale gratuite: măsurarea tensiunii arteriale, testarea glicemiei și indicaţii profilactice privind bolile cardiovasculare şi metabolice.

Evenimentele similare, organizate de școala noastră, au avut un impact foarte mare în rândul cetățenilor care au beneficiat de aceste servicii gratuite în ultimii ani.

Vă așteptăm cu mare drag!

 

prof. Raluca Brad